Serwis posprzedażowy namiotów ekspresowych

 

Nasz serwis posprzedażowy zapewnia, w razie gdy zaistnieje taka potrzeba regenerację i naprawę Państwa namiotu w możliwie najkrótszym terminie.
Można powierzyć nam namiot do naprawy lub też możecie naprawić go we własnym zakresie. Serwis jak i naprawa dotyczy zarówno stelaża jak i poszycia namiotu.

Zasady napraw znajdziecie Państwo w grafiku poniżej.

 

NAPRAWA w VITABRI

 

 

NAPRAWA WE WŁASNYM ZAKRESIE

 

 

serwis vitabri
serwis vitabri

Nasi fachowcy zajmą się dokładnym przejrzeniem elementów konstrukcji, w przypadku uszkodzeń wymienią je na nowe. Konstrukcje należy systematycznie konserwować tzn. wyczyścić z zabrudzeń, piasku, błota, które to utrudniają prawidłowe rozkładanie i składanie namiotu.   
Oczywiście, możecie taki serwis zrobić Państwo we własnym zakresie – jest to bardzo proste.

 

JAK DBAĆ O NAMIOT VITABRI?

1) Przeczyszczenie uszczelki nogi V3

Uszczelkę wyciągamy z profilu górnej nogi z jej dolnej części (część numer 18, model V3). Uszczelkę czyścimy szmatką usuwając z niej wszelkie zabrudzenia jak piasek i ziemię, przez które noga może nie wysuwać się płynnie i rysować się.  

2) Smarowanie konstrukcji

Smarowanie konstrukcji odbywa się za pomocą ogólniedostępnego silikonu w sprayu. Nogę górną oraz dolną należy smarować po zewnętrznej jej powierzchni, następnie wytrzeć suchą szmatką i rozłożyć konstrukcję kilkukrotnie w celu dokładnego rozprowadzeniu silikonu.

Silikonem również czyścimy rury masztów na tej samej zasadzie.

Silikon można zakupić u nas w VITABRI.

3) Sprawdzenie napięcia konstrukcji

Konstrukcje „nożycowe” charakteryzują się stałym napięciem każdego elementu, dlatego tak istotne jest, aby każda część konstrukcji była w 100% sprawna. W tym celu należy sprawdzić czy poszczególne części nie są pęknięte (łączniki, suwaki) lub wygięte (krzyżaki, nogi).

Pamiętajmy! Uszkodzenie jednego elementu może być powodem nieprawidłowego naprężenia całej konstrukcji i skutkować uszkodzeniem innych elementów.

4) Wymiana części namiotu

Konstrukcja namiotu ekspresowego VITABRI skręcana jest na samokontrujących śrubach INOX, dzięki czemu każdy element możecie Państwo wymienić odkręcając go i zastępując nowym. Operacja błyskawiczna, nawet w warunkach domowych.

5) Poszycie namiotu

Nie należy nanosić żadnych zmian we własnym zakresie w poszyciu, może to spowodować uszkodzenie impregnacji i skutkować przeciekaniem.

Po każdym użytkowaniu namiotu poszycie powinno być wysuszone i przechowywane w warunkach bez wilgoci.

Czyszczenie poszycia może odbywać za pomocą myjki ciśnieniowej z zachowaniem bezpiecznej odległości i nie używaniem w tym celu żrącej chemii.
Głębsze zabrudzenia można spróbować usunąć za pomocą gąbki i mydła z ciepłą wodą. Istnieje również możliwość prania w pralce w temp. 30C, program wolny.

 

VITABRI zastrzega, że czyszczenie poszyć odbywa się wyłącznie na własną odpowiedzialność klienta.

 

ZAMÓWIENIE SERWISU LUB CZĘŚCI ZAMIENNYCH

 

W celu identyfikacji Państwa elementów do wymiany przygotowaliśmy rysunek techniczny każdego z modeli namiotów ekspresowych VITABRI. Wystarczy, że wybierzecie Państwo model namiotu, który posiadacie i część która jest w nim uszkodzona (oznaczona numerem).

 

Poza naprawą konstrukcji, VITABRI zajmie się również naprawą Państwa poszycia. Wycena naprawy poszycia jest indywidualna i do ustalenia po oględzinach.

 

Zamówienia na części lub serwis namiotów można składać na adres: info@vitabri.pl lub telefonicznie +48 34 369 71 39 

 

 

VITABRI POMOŻE WAM ZADBAĆ O WASZ SPRZĘT